masáže

Nabízím Vám tyto druhy masáží: Relaxační, Sportovní, Bali, masáž lávovými kameny a masáže zad, šíje a nohou. Velmi Vám doporučuji i tzv. Baňkování, což je vhodná doplňková metoda k masážím.

Níže Vám podrobněji popíši nabízené masáže.

RELAXAČNÍ MASÁŽ

Klasická relaxační masáž odstraňuje únavu, a to jak fyzickou, tak psychickou, odstraňuje svalovou ztuhlost, zkrácení až nich pramenící bolestivost, zlepšuje prokrvení masírovaných tkání a pomáhá tak návratu žilní krve a lymfy z periferie. Klasická masáž využívá zejména krouživých pohybů, kterými masér/fyzioterapeut postupně rozvolňuje jednotlivé svaly, nachází v nich jednotlivé bolestivé body,zatvrdliny či spoušťové body a na nich pak cíleně pracuje.

SPORTOVNÍ MASÁŽ

Při masáži dochází k urychlenému odstraňování únavových látek ze svalstva,např. kyseliny mléčné, která způsobuje bolestivost namožených svalů. Děje se tak na základě zvýšení průtoku krve danou oblastí. Sportovní masáž tak napomáhá rychlejší svalové i celkové regeneraci.

Sportovní masáž se provádí po sportovním výkonu, zejména na těch částech těla, které byly při výkonu nejvíce namáhány. Od klasické masáže se liší zejména částmi těla, kterým se nejvíce věnuje, a rychlostí (při sportovní masáži se užívá rychlejších hmatů).

Sportovní masáž je vhodná samozřejmě také před sportovním výkonem k nabuzení a prohřátí těch svalů, které vzápětí dostanou při sportu zabrat.

BALI MASÁŽ

Bali masáž je jednou z mnoha starobylých tradičních indonéských masáží.Jedná se o masáž celotělovou, hloubkovou, která je unikátní v tom, že v sobě spojuje několik alternativních medicínských postupů: masáž, akupresuru,reflexologii a aromaterapii s užitím esenciálních olejů s okouzlující vůní jasmínu. Stimuluje krevní oběh, ulevuje od svalové a kloubní bolesti a přináší pocit duševní pohody, klidu a hluboké relaxace.

LÁVOVÉ KAMENY

Teplem a mimořádnou energetickou vibrací lávové kameny výrazně ovlivňují svalovou tkáň, působí do hloubky, čímž zasahují jednotlivé bolestivé a spoušťové body, svalová ztuhnutí a spasmy. Doslova ucítíte, jak se teplem oblých kamenů vaše problémy zvolna rozpouští. Masáže lávovými kameny současně zlepšují prokrvení, čímž se postupně prohřívá celé tělo a stimuluje krevní oběh. Hot Stones, jak se někdy lávovým kamenům říká, ovlivňují energetické dráhy v těle, pozitivně působí na vegetativní nervový systém, mají velmi blahodárný účinek na psychiku a mysl, uvolňují stres, zlepšují schopnost soustředění a koncentrace. Výrazně zlepšují poruchy spánku.Jsou doporučovány osobám pracujícím pod vlivem dlouhodobé psychické zátěže a stresu, jejichž organismus se takto relaxuje a harmonizuje. Velmi dobrý efekt je prokázán rovněž u onemocnění páteře,bolestí v oblasti šíje i zad z důvodů nadměrné či jednostranné zátěže,svalových a kloubních bolestí. Masáž lávovými kameny regeneruje namožené svaly, uvolňuje svalové napětí a zablokovaná místa.

BAŇKOVÁNÍ

V případě baňkování (vakuoterapie) se jedná o vhodnou doplňkovou metodu ke klasickým masážím. Je to metoda, která je stará několik tisíc let pocházející z Číny. Pomocí baňkování se dají odstranit bolesti páteře i pohybového aparátu. Dalším přínosem je pozitivní ovlivnění vnitřních orgánů. Metoda spočívá v přiložení skleněných či vakuových baněk na pokožku klienta. Vzduch v baňce se před aplikací zahřeje, čímž vznikne podtlak a umožní baňce se přisát na kůži, která je vtažena dovnitř. Tím se pokožka prokrví a zčervená. Metoda je bezbolestivá a člověk cítí pouze lehce táhnutí kůže.

Doba přiložení baněk je většinou 15 minut a po první aplikaci na kůži zůstávají „modřiny“, které nejsou nebezpečné a v průběhu několika dní zmizí.  Baňky se většinou přikládají na záda kolem páteře. Během baňkování dochází k uvolnění a prohřátí organismu. Dochází ke zrychlení krevního oběhu a tělo také rychleji vylučuje škodliviny.